Украина Харьков,
Graund.a@ukr.net

+38 (050) 655-40-25
+38 (068) 486-60-44

Зернові культури
(озимі та ярі пшениця і ячмінь, жито, овес та ін.)

Для отримання добрих урожаїв якісного зерна пшениці, ячменю та інших зернових культур велике значення має організація системи удобрення. Аналіз врожайності зернових культур в Україні показує, що вони мають значний потенціал для підвищення врожайності та якісних показників, але на даному етапі для цього вже недостатньо мінерального живлення тільки основними макроелементами NPK. Для цього треба забезпечити рослину ще й мікроелементами. Зернові культури особливо чутливі до нестачі таких мікроелементів, як мідь, цинк, марганець, бор, молібден.

Компанія «Квадрат» пропонує наступні препарати для використання в технології вирощування зернових культур (як для позакореневого підживлення, так і для обробки насіння):

Квантум-Зернові
N-7%, P2O5-6%, K2O-9%, SO3-3%,
B-0.5%, Zn-1.6%, Cu-1.6%, Mn-0.7%,
Mo-0.015%, Ni-0.01%, Co-0.003%,
гумінові речовини, амінокислоти
Висококонцентроване комплексне хелатне добриво для листового підживлення зернових культур (пшениця, ячмінь, жито та ін.), а також для обробки насіння. Містить переважну кількість міді та цинку.
Квантум – БОР АКТИВ
концентроване борне добриво
(B-14%, N-6%, Mo-0,04%,
Cu, Zn, фітогормони)
Містить бор в органічній формі; застосовується для листового підживлення культур, чутливих до нестачі бору (ріпак, буряки, соняшник, виноград, овочі та ін.). Завдяки активній органічній формі бору і наявності у його складі молібдену та міді препарат легко засвоюється рослинами.

Технологія застосування та дози:

 

Передпосівна обробка насіння

Норма витрати – 3-3,5 л добрива «Квантум-Зернові» на 1 тонну насіння.

Відомо, що до фази трьох листків зернові культури живляться лише за рахунок поживних речовин в насінині та її оболонці. Тому на даному етапі особливо важлива обробка насіння сумішшю мікроелементів «Квантум-Зернові», оскільки рослина ще нездатна поглинати поживні речовини кореневою системою, навіть при їх достатній кількості у ґрунті.

Насіння обробляють у стандартний спосіб, наприклад, за допомогою машин ПС-10. Спочатку готують розчин протруйника, при цьому початкову кількість води зменшують на відповідну дозу мікродобрива, а потім додають у цей розчин мікродобриво «Квантум», доводячи таким чином кінцевий об’єм до номінального.

Перед змішуванням рекомендується перевірити сумісність препаратів. Для цього потрібно виконати тестове приготування – суміш не повинна випадати в осад. Можливе незначне помутніння. Оброблене насіння просушити або висівати безпосередньо після обробки.

Листове (позакореневе) підживлення


1) 1,5 л/га «Квантум-Зернові» у фазі кінця кущення. Фаза кінця кущення найбільш оптимальна для виконання першого підживлення мікроелементами, оскільки це період формування зачаткового колосу (термін підживлення в тій чи іншій бік у цей період різко зменшує його ефективність).
2) 1,5-2 л/га «Квантум-Зернові» + 0,5 л/га «Квантум-Бор Актив» у фазі кінця трубкування (до фази прапорцевого листка). Кінець трубкування – це кращий час для виконання другої обробки, оскільки саме в цей період закладається кількість зерен у колосі, яка суттєво залежить від наявності мікроелементів (особливо бору, міді та цинку) у поживному середовищі рослин у цей час.
3) 1,5-2 л/га «Квантум-Зернові» у фазі колосіння-молочної стиглості. Виконується так зване «якісне» підживлення, яке в цей час є максимально ефективним. Це підживлення обов’язково робити у суміші з карбамідом (вміст біурету не більше 0,8%).

Витрати робочого розчину – 200-300 л/га. Обробки виконуються стандартними обприскувачами. При застосуванні сучасних обприскувачів з дрібнодисперсним розпиленням можливо знизити норму витрати робочого розчину до 50-100 л/га.

Усі три обробки рекомендовано проводити сумісно з карбамідом (5-15 кг/га). Особливу увагу при позакореневому живленні слід приділити вмісту біурету в карбаміді. Його вміст не повинен перевищувати 0,8%, інакше є ризик пошкодити листя рослин.

Можливо також виконувати авіаційну обробку. Норма витрати при авіаобробці – 1,5 л/га на одну обробку. Витрата робочого розчину залежить від типу обладнання (перш за все – від типу форсунок) і може складати від 5 до 50 л/га.

Можливо виконувати сумісне внесення «Квантуму» разом із засобами захисту рослин. Перед застосуванням бакових сумішей рекомендовано перевірити препарати на сумісність. Для цього потрібно виконати тестове приготування робочого розчину – суміш не повинна випадати в осад. Допускається незначне помутніння.

Чому така велика увага приділяється фазам виконання листових підживлень?

Формування окремих елементів структури врожайності зернових культур відбувається в різні фази вегетації. До структурних елементів урожайності, як відомо, належать кількість продуктивних стебел на кв.м., кількість зерен у колосі та маса 1000 зерен.

Ці три компоненти визначають рівень урожайності, і сам догляд за посівами являє собою не що інше, як цілеспрямований вплив на ці компоненти, в тому числі й через здійснення ряду агротехнічних заходів, до яких з повним правом можна зарахувати мінеральне підживлення, особливо азотне та мікроелементне. Ефективність подібних прийомів напряму залежить від правильності вибору термінів їх здійснення в залежності від фази розвитку культури.

Резюмуючи, можна зазначити, що підживлення у період кущення переважно впливає на кількість продуктивних стебел, у період виходу в трубку – на кількість зернин у колосі, а в період колосіння – на якість зерна та масу 1000 зерен.

 

    1. Очікуваний результат:
  • Збільшення енергії проростання та польової схожості обробленого насіння;
  • Підсилення стійкості до грибкових та бактеріальних хвороб;
  • Збільшення кількості зерен у колосі;
  • Підвищення посухо- та морозостійкості;
  • Приріст урожайності на рівні 10-20%;
  • Збільшення маси 1000 зерен на 3-5%;
  • Поліпшення якісних показників зерна.
Top