Украина Харьков,
Graund.a@ukr.net

+38 (050) 655-40-25
+38 (068) 486-60-44

Цукрові буряки

Цукровий буряк є однією із найвибагливіших культур до кількості поживних речовин. Окрім основних елементів живлення, цукровому буряку часто не вистачає мікроелементів. Позакореневе підживлення мікроелементами сприяє підвищенню інтенсивності поглинання кореневою системою азоту, фосфору і калію з ґрунту.

Особливо гостро буряк реагує на дефіцит бору, що проявляється як у період посухи, так і при надлишковій вологості, а також при високих дозах мінеральних добрив. Буряк є рослиною-індикатором бору, який чинить суттєвий вплив на вуглеводний, білковий та нуклеїновий обмін та перебіг інших фізіолого-біохімічних процесів у рослинах.

При борному голодуванні порушуються синтез, перетворення та транспорт вуглеводів, формування репродуктивних органів, відтік цукрів до коренеплодів уповільнюється. При цьому можливе відмирання молодих листків та розвиток кореневих гнилей. Також важливу роль відіграють й інші мікроелементи: марганець, цинк, мідь та молібден. Так, марганець сприяє накопиченню та пересуванню цукрів з листя до коренеплодів і стимулює формування нових тканин у точках росту, підсилюючи їхній розвиток. Він також сприяє поглинанню заліза з ґрунту. Застосування мікродобрив дає можливість максимально використати весь вегетаційний період і пройти через процеси реутилізації цукрів.

Компанія «Квадрат» пропонує такі препарати для використання в технології вирощування цукрового буряку для позакореневого підживлення:

Квантум-Бурякове
N-7%, P2O5-6%, K2O-9%, SO3-3%,
B-0.6%, Zn-1.2%, Cu-1.2%, Mn-1.2%,
Mo-0.3%, Ni-0.01%, Co-0.1%,
гумінові речовини, амінокислоти
Висококонцентроване комплексне хелатне добриво для листового підживлення цукрового та столового буряку, а також для обробки насіння. Містить підвищену кількість молібдену та кобальту та велику кількість марганцю та міді.
Квантум – БОР АКТИВ
концентроване борне добриво
(B-14%, N-6%, Mo-0,04%,
Cu, Zn, фітогормони)
Містить бор в органічній формі; застосовується для листового підживлення культур, чутливих до нестачі бору (ріпак, буряки, соняшник, виноград, овочі та ін.). Завдяки активній органічній формі бору і наявності у його складі молібдену та міді препарат легко засвоюється рослинами.

Технологія застосування та дози:

Передпосівна обробка насіння

Можливе застосування хелатного добрива «Квантум-Бурякове» для промислової обробки насіння (інкрустації або дражирування) після відпрацювання технології та норми витрат у заводських умовах.

Листове (позакореневе) підживлення
1) 1 л/га «Квантум-Бурякове» + 0,5 л/га «Квантум-Бор Актив» у фазі 4-6 листків.
2) 2 л/га «Квантум-Бурякове» + 1 л/га «Квантум-Бор Актив» у фазі змикання листя у рядках.
3) 2 л/га «Квантум-Бурякове» + 1 л/га «Квантум-Бор Актив» у фазі змикання листя у міжряддях.

Витрати робочого розчину – 250-300 л/га. Обробки виконуються стандартними обприскувачами.

Обробки рекомендовано проводити сумісно з карбамідом (5-15 кг/га) Особливу увагу при позакореневому живленні слід приділити вмісту біурету у карбаміді. Його вміст не повинен перевищувати 0,8%, інакше є ризик пошкодити листя рослин.

Можливо виконувати сумісне внесення «Квантуму» разом із засобами захисту рослин. Перед застосуванням бакових сумішей рекомендовано перевірити препарати на сумісність. Для цього потрібно виконати тестове приготування робочого розчину – суміш не повинна випадати в осад. Допускається незначне помутніння.


Рекомендується додаваня у бакові суміші функціональних добрив Квантум-Фітофос, Аквасил, К36, Гумат в залежності технології вирощування та стану рослин.

  • Підсилення стійкості до кореневих гнилей;
  • Збільшення площі листкової поверхні;
  • Поліпшення пересування цукрів з листя до коренеплодів;
  • Приріст урожайності на рівні 30-75 ц/га;
  • Збільшення цукристості на 0,7-1,5%.
Top