Украина Харьков,
Graund.a@ukr.net

+38 (050) 655-40-25
+38 (068) 486-60-44

Бобові культури (соя, горох та ін.)

Бобові на початку вегетації розвиваються повільно, коренева система ще слабо розвинена, й особливе значення для майбутнього врожаю має передпосівна обробка насіння сумішами мікроелементів. Соя, залежно від ґрунтових умов, відчуває потребу в певних мікроелементах. Часто бор і марганець при вапнуванні стають важкодоступними для рослин сої.

Мікродобрива підвищують стійкість рослин бобових до грибкових та бактеріальних хвороб, до посухи, екстремальних температур, підсилюють азотфіксацію з повітря, покращують синтез хлорофілу та активізують процес фотосинтезу. Потреба бобових у мікродобривах зростає при застосуванні підвищених норм мінеральних добрив. Мікродобрива застосовують зазвичай у вигляді позакореневого підживлення i шляхом передпосівної обробки насіння.

Молібден у формуванні високого врожаю бобових відіграє особливу роль. Він поліпшує азотний обмін у рослинах, бере участь в утворенні білка, підсилює процеси фотосинтезу та азотфіксації. На кислих (рН<5,5) ґрунтах молібден перестає засвоюватися, тому рекомендується позакореневе його внесення.

Компанія «Квадрат» пропонує такі препарати для використання в технології вирощування бобових культур (як для позакореневого підживлення, так і для обробки насіння):

Квантум-Бобові
N-5%, P2O5-5%, K2O-7%, SO3-1.2%,
Fe-1.0%, Zn-0.8%, Cu-0.8%, Mn-0.8%,
B-0.4%, Mo-0.3%, Ni-0.01%, Co-0.1%,
гумінові речовини, амінокислоти
Висококонцентроване комплексне хелатне добриво для листового підживлення бобових культур (соя, горох та ін.), а також для обробки насіння. Містить підвищену кількість молібдену та кобальту та збалансоване співвідношення інших елементів. Застосовується разом із добривом «Бор-Актив».
Квантум – БОР АКТИВ
концентроване борне добриво
(B-14%, N-6%, Mo-0,04%,
Cu, Zn, фітогормони)
Містить бор в органічній формі; застосовується для листового підживлення культур, чутливих до нестачі бору (ріпак, буряки, соняшник, виноград, овочі та ін.). Завдяки активній органічній формі бору і наявності у його складі молібдену та міді препарат легко засвоюється рослинами.

Технологія застосування та дози:

Передпосівна обробка насіння

Норма витрати – 3-3,5 л добрива «Квантум-Бобові» на 1 тонну насіння.

Насіння обробляють у стандартний спосіб, наприклад, за допомогою протруюючих машин. Спочатку готують розчин протруйника, при цьому початкову кількість води зменшують на відповідну дозу мікродобрива, а потім додають у цей розчин мікродобриво «Квантум», доводячи таким чином кінцевий об’єм до номінального.

Перед змішуванням рекомендується перевірити сумісність препаратів. Для цього потрібно виконати тестове приготування – суміш не повинна випадати в осад. Можливе незначне помутніння. Оброблене насіння просушити або висівати безпосередньо після обробки.

Листове (позакореневе) підживлення
1) 1 л/га «Квантум-Бобові» у фазі 3-5 листків.
2) 3 л/га «Квантум-Бобові» + 0,5 л/га «Квантум-Бор-Актив» у фазі бутонізації – початку цвітіння.

У цю фазу рекомендується проводити позакореневе підживлення мікроелементами з додатковим внесенням бору (для зменшення абортивності бобів) разом з карбамідом із розрахунку 5-15 кг/га. У цей час інтенсивність симбіотичної фіксації азоту знижується, в той час як соя особливо потребує азоту для отримування врожаю насіння. Крім того, дефіцит азоту у цей період знижує стійкість рослин до посухи.

Обробки виконуються стандартними обприскувачами. Витрата робочого розчину – 200-300 л/га. При застосуванні сучасних обприскувачів з дрібнодисперсним розпиленням можливо знизити норму витрати робочого розчину до 50-100л/га.

Особливу увагу при позакореневому живленні з карбамідом слід приділити вмісту біурету у карбаміді. Його вміст на повинен перевищувати 0,8%, інакше є ризик пошкодити листя рослин. Також не можна перевищувати критичні концентрації карбаміду в робочих розчинах.

Можливо також виконувати авіаційну обробку мікродобривами. Норма витрати при авіаобробці – 1,5 л/га на одну обробку. Витрата робочого розчину залежить від типу обладнання (перш за все – від типу форсунок) і може складати від 5 до 50 л/га.

Можливо виконувати сумісне внесення «Квантуму» разом із засобами захисту рослин. Перед застосуванням бакових сумішей рекомендовано перевірити препарати на сумісність. Для цього потрібно виконати тестове приготування робочого розчину – суміш не повинна випадати в осад. Допускається незначне помутніння.


Рекомендується додаваня у бакові суміші функціональних добрив Квантум-Фітофос, Аквасил, К36, Гумат в залежності технології вирощування та стану рослин.

Очікуваний ефект:

  • Збільшення енергії проростання та польової схожості обробленого насіння;
  • Підсилення азотфіксації;
  • Підвищення жаро- та посухостійкості;
  • Приріст урожайності на рівні 10-20%;
  • Збільшення вмісту білка у зерні.
Top